Ana içeriğe atla

Yarışma Kuralları

Yarışma Kuralları

İstiklal Yolu Şerife Bacı Yarı Maratonu - 19 Kasım 2023 İnebolu/KASTAMONU

Dördüncü kez düzenlecek olan “İstiklal Yolu Şerife Bacı Yarı Maratonu" 19 Kasım 2023 tarihinde saat 08:30'da İnebolu'da düzenlenecektir. 21K ve 10K Yol Koşusu, Hanımeli Kafe Yanı / İNEBOLU alanından başlayacak ve aynı yerde son bulacaktır.

 1. Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve WA yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

 2. Yarışma kulüplü ferdi ve yabancı uyruklu sporculara açık olacaktır.

 3. Yabancı uyruklu sporcular pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara kayıt yaptırabilirler.

 4. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.

 5. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık ve güvenlik hizmetleri, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaraları yarışmayı düzenleyen İnebolu Belediyesi, İnebolu 9 Haziran Spor Kulübü ve Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği tarafından sağlanacaktır.

 6. Kastamonu Atletizm İl Temsilciliği yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve diskete kayıtlı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte Teknik Delege'ye teslim edecektir.

 7. 19 Kasım 2023 Pazar günü, Yarı Maraton saat 08:30'da, 10 Km ise 08:45'de başlayacaktır.

 8. Katılım sayısına göre soyunma için yeteri kadar alan temin edilecektir. Tüm organizasyon İnebolu Belediyesi, İnebolu 9 Haziran Spor Kulübü ve Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği'ne ait olup teknik konular, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Kastamonu Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.

 9. Göğüs numaraları ve çipler 18 Kasım 2023 tarihinde saat 12:00' den itibaren Osman Sungur Moteli Terasından dağıtılmaya başlanacaktır. Dağıtım esnasında kimlik ibrazı zorunludur, kulüpler dışında başkası adına çip ve göğüs numarası teslimi yapılmayacaktır.

 10. 18 Kasım 2023 tarihinde çipini teslim almayanlar yarışmaya alınmayacaklardır.

 11. Çip eklenmiş olarak verilen göğüs numaraları değiştirilmeksizin ve iyi görülecek şekilde koşu formasının ön tarafında, göğüs hizasında taşınmak zorundadır ve başka kişilere verilemez.

 12. Göğüs numaralarının değiştirilmesi, katlanması, görünmez veya tanınmaz hale getirilmesi diskalifiye nedenidir.

 13. Sonuçlar web sayfası üzerinden yayınlanacaktır.

 14. Yarışmaya lisansı 2023 vizeli olanlar, eğer vizesi yoksa sağlık raporu olanlar, sağlık raporu da yoksa taahhütname imzalayan sporcular kayıt yaptırabilir.

 15. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

 16. Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 19 Kasım 2023 tarihinde yapılacak olan İstiklal Yolu Şerife Bacı Yarı Maratonu öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, kaza, hasar ve ölüm durumunlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu ve ayrıca şahsıma ait 19 Kasım 2023 tarihinde İstiklal Yolu Şerife Bacı Yarı Maratonu’nda çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.

 17. İstiklal Yolu Şerife Bacı Yarı Maratonu esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvaffakatname dolduracaklardır.

 1. Yarışmacılar kayıt yaptırdıkları mesafeyi koşacaktır. Yarışma esnasında değişiklik talebinde bulunamazlar ve kayıt oldukları mesafede koşmazlarsa diskalifiye edilirler.

 2. WA Kuralı 165.24 (e) gereği, varış sıralaması brüt zamana göre yapılır. Net zaman sadece bilgi içindir ve resmi derece olarak kabul edilmez.

 3. Tasnifler ferdi ve yaş gruplarına göre yapılacaktır.

 4. Yarışma süresi 2 saat 30 dakika (150 dakika) olup; bu sürenin üzerine çıkan sporcuların parkuru terketmeleri sağlanacaktır. Bu sürelerden sonra yarışı bitiren, parkurda koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer alamayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak parkuru terketmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

 5. Ödül töreni saat 12:30'da yarışma alanında yapılacaktır.

Diskalifiye

Aşağıda listelenmiş olan davranışlar doğrudan diskalifiye sebebidir:

 • Herhangi bir kontrol noktasından geçmemek.

 • Belirlenen parkur dışına çıkılması.

 • Kestirme yol veya yöntem (örn. taşıt) kullanmak.

 • Ara noktalar haricinde destek almak.

 • Yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek.

 • Doğal ortamı tahrip etmek veya çöp atmak.

 • Sağlık personeli tarafından kontrol edilmeyi reddetmek.

 • Sağlık personeli, arama-kurtarma ekipleri veya organizasyon tarafından verilen kararlara (örn. yarışa devam etmeme), uyarı ve yönlendirmelere uymamak.

 • Zorunlu malzemeleri bulundurmamak veya organizasyon tarafından kontrol edilmelerini reddetmek.

Diskalifiye edilen koşucuların koşuya devam etmesine izin verilmez.

 

İSTİKLAL YOLU ŞERİFE BACI YARI MARATONU SAATLİ FAALİYET PROGRAMIGÜN                         SAAT                          FAALİYET                                                                                   YER                                       :

18.11.2023               12:00 – 18:00               Göğüs numaraları ve yarış kiti dağıtımı                                         Osman Sungur Motel

18.11.2023               20:00-21:30                  Fener Alayı                                                                                     Osman Sungur Motel önü

19.11.2023               08:00 – 08:30               Sporcuların ısınması ve kültürel etkinlikler                                                       “

      “                         08:30                           Yarı Maraton Koşu startı                                                                                      “

      “                         08:45                            10K Koşu startı                                                                                                   “

      “                         12:00 – 13:00               Makarna Partisi ve kültürel etkinlikler                                                               “

      “                         12:00 – 13:00               Madalya töreni ve kapanış                                                                                  “

 

 1. Dereceye giren sporcuların para ödülleri İnebolu Belediyesi tarafından sporcuların kayıt esnasında beyan ettikleri IBAN numaralarına yatırılacaktır.

 2. Ödüle hak kazanan sporcuların yarışma sonunda kendi adına açılmış Banka Hesap Numarası, Banka Şube Adı ve IBAN numaralarını web sitesi üzerinden bildirmeleri zorunludur.

 3. Yarışmaya katılan tüm sporculara anı madalyası verilecektir.

 4. Genel klasmanda ve yaş kategorilerinde ilk üçe giren kadın ve erkek sporculara kupa ve madalya verilecektir.

 5. Bir sporcu hem genel sıralamada hem de kendi yaş grubunda ödül almaya hak kazanmışsa, iki kategori arasından yüksek olan kategorinin ödülünü alır. Kaydırma işlemi yapılmaz.

İSTİKLAL YOLU ŞERİFE BACI YARI MARATONU sonrasında dağıtılacak ödüller aşağıdaki gibidir. Organizasyon ödüllerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Maddi ödüller ile birlikte temin edilmesi durumunda sponsor ödülleri de verilebilir.

YARI MARATON GENEL KLASMAN ÖDÜLLERİ

KADINLAR ERKEKLER
Birinci  TL Birinci  TL
İkinci  TL İkinci  TL
Üçüncü  TL Üçüncü  TL

Yarı Maraton Yaş Grupları : Kadın - Erkek

Yaş Grubu Birinci İkinci Üçüncü
35-39      
40-44      
45-49      
50-54      
55-59      
60-64      
65-69      
70+      
       

 

10K GENEL KLASMAN ÖDÜLLERİ

KADINLAR ERKEKLER
Birinci  TL Birinci  TL
İkinci  TL İkinci  TL
Üçüncü  TL Üçüncü  TL

 

* Tüm katılımcılara, Çanta, Tişört, Göğüs Numarası + Çip ve Anı Madalyası verilecektir.
 
 

YAŞ KATEGORİLERİ :

 1. Yarı Maraton Genel Sıralama

 2. 10K Genel Sıralama

10 KM KOŞUSU İÇİN MASTER SPORCULARIN YAŞ KATEGORİLERİ:

 1. Master Kadınlar 35-39 yaş                               Master Erkek 35-39 yaş

 2. Master Kadınlar 40-44 yaş                               Master Erkek 40-44 yaş

 3. Master Kadınlar 45-49 yaş                               Master Erkek 45-49 yaş

 4. Master Kadınlar 50-54 yaş                               Master Erkek 50-54 yaş

 5. Master Kadınlar 55-59 yaş                               Master Erkek 55-59 yaş

 6. Master Kadınlar 60-64 yaş                               Master Erkek 60-64 yaş

 7. Master Kadınlar 65-69 yaş                               Master Erkek 65-69 yaş

 8. Master Kadınlar 70 yaş ve üzeri                      Master Erkek 70 yaş ve üzeri

Kayıt Ücretleri :

01 Ocak 2023 - 15 Haziran 2023 Tarihleri Arası  Kayıt Ücreti ...........................:  200,00 TL
16 Haziran 2023 - 15 Kasım 2023 Tarihleri Arası  Kayıt Ücreti .........................:  250,00 TL
 
 1. Yarışmaya katılacak tüm sporcular kayıtlarını 01.01.2023 tarihinden başlayarak 15.11.2023 tarihinde saat 13:00'a kadar, kayıt ücretini ödeme şartıyla www.serifebaciyarimaratonu.com adresinden online olarak yapacaklardır. Belirtilen tarihler dışında ve yarışma günü kesinlikle kayıt yapılmayacaktır.

 2. Banka Hesap Numarası :

BANKA : TÜRKİYE İŞ BANKASI

ALICI    : MER-BE SPOR VE ZAMANLAMA SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.

IBAN NO : TR07 0006 4000 0014 2340 5350 46

 1. Kayıt bedeli ödenmiş kayıtların iptal edilmesi halinde veya herhangi bir sebeple yarışmaya katıl(a)mama durumunda kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eksik ya da hatalı bilgi verenlerin tüm sorumluluğu kendilerine ait olacaktır.

 2. Göğüs numarası ve çip dağıtımı esnasında yarışmacılar kimlik fotokopilerini ve banka dekontlarını organizasyon komitesine vermek zorundadırlar.

Su istasyonları : 1, 3, 5, 10 km' lerde.

Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

 • Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.

 • Göğüs Numaraları kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen göğüs numarası söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.

 • Bu organizasyona katılmak için sporcu lisansı veya sağlık raporu veya kit teslimi esnasında imzalayacağınız TAAHHÜTNAME yeterlidir. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.

 • Yarış organizasyonu, baş gösteren kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. yoğun sis, fırtına) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu taktirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

 • Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde medikal destek ve arama kurtarma ekipleri bulunacaktır. Bu ekipler gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

 • Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.

 • Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.

 • Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.

 • Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir.

 • Katılımcıların (iş, aile,sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katıl(a)maması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.

 • Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.

 • Ara sonuçlar yayınlandıktan 30 dakika içerisinde 100 TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.

 • Organizasyon esnasında çekilen fotoğraf ve videoların kullanım hakları organizasyona aittir. Hak talep edilemez.

 • Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

 

Hakkımızda

İstiklal Yolu Şerife Bacı Yarı Maratonu

Öne çıkan başlıklar

İletişim bilgileri

Bize aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.